Medycyna estetyczna dociera do coraz szerszego grona odbiorców. Oferuje ona coraz to nowe zabiegi, na nowoczesnych sprzętach z zastosowaniem najnowszych, doskonale przebadanych, skutecznych preparatów.

Medycyna estetyczna to nie tylko zabiegi z dziedziny chirurgii plastycznej, ale również te mniej inwazyjne. W zależności od wykonywanego zabiegu czas rekonwalescencji może być bardzo krótki.

Kiedyś nie było tak wielu możliwości korygowania wyglądu ciała. Obecnie jest tak dużo zabiegów do wyboru, że pacjentów ograniczać mogą jedynie koszty tych zabiegów.

Mając pewne problemy natury estetycznej warto zasięgnąć porady w gabinecie medycyny estetycznej. Niegdyś niektóre problemy rozwiązać można było jedynie operacyjnie. Obecnie jest wiele zabiegów mniej inwazyjnych dziękuj którym można poprawiać wygląd.

Warto wspomnieć, że medycyna estetyczna różni się od kosmetologii. Ma szerszy zakres możliwości. Jej zabiegi mogą w pewnym stopniu cofać procesy starzenia się skóry, czego raczej nie osiągnie się przy pomocy zwykłych kosmetyków bądź zabiegów w gabinecie kosmetycznym. Kosmetologia działa na skórę raczej powierzchniowo, oddziaływuje na przykład na naskórek. Nie ingeruje w głębsze warstwy skóry. Dzięki zabiegom kosmetycznym można złuszczać, wygłaszać, bądź rozjaśniać cerę. Z większymi problemami należy zgłaszać się raczej do lekarza dermatologa. Medycyna estetyczna w Warszawie rozwinęła się na tyle, że znaleźć tam można sporo dobrych specjalistów z tej dziedziny. Nowoczesne gabinety wyposażone są w sprzęty które wykorzystują najnowocześniejsze technologie mające wpływ na funkcjonowanie organizmu. Warto przez podjęciem decyzji o zabiegu rozeznać się czy dany gabinet ma wszystkie możliwe pozwolenia na wykonywanie działalności. Liczy się odpowiednie przeszkolenie oraz doświadczenie personelu tam pracującego.

Z jakimi problemami można zgłosić się do gabinetu medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna zajmuje się różnego rodzaju problemami. Do gabinetu można się zgłosić jeśli ma się problemy na przykład z

nadmierną potliwością (tutaj z pomocą przychodzi znany wszystkim botoks czyli toksyna botulinowa)

bliznami, rozstępami i cellulitem

nadmiernym owłosieniem ( wykorzystuje się depilację laserową)

popękanymi naczynkami

opadającymi powiekami, zapadniętymi policzkami

niechcianymi tatuażami

zbyt dużą ilością zmarszczek mimicznych

Dużym powodzeniem cieszą się zabiegi anti-aging, jak również zabiegi mające na celu wymodelowanie sylwetki oraz usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Pozbyć się można również znamion oraz przebarwień.

Z roku na rok medycyna estetyczna rozwija się, technologia idzie do przodu, co roku pojawiają się nowości na rynku, nowe skuteczniejsze zabiegi. To ogromne spectrum metod powoduje, że gabinety medycyny estetycznej są chętnie odwiedzane przez rzesze pacjentów szukających pomocy przy swoich dolegliwościach. Medycyna estetyczna jest w stanie pomóc w wielu aspektach, w których nie poradzi sobie kosmetologia a na przykład chirurgia jest zbyt dużym obciążeniem.