Choć sytuacja oraz standardy w polskich szpitalach z roku na rok się poprawiają, to jednak nadal istnieje wiele placówek, w których standardy znacząco odbiegają od tych w placówkach zagranicznych.

Nie jest to jedynie problem ekonomiczny. Często problemem jest świadomość rządzących szpitalami.

Czy w Polsce istnieją szpitale przyjazne pacjentowi?

Co to znaczy, że szpital jest przyjazny?

Jaki powinien być i jakie powinien spełniać standardy?

Wiele elementów tutaj należałoby wymienić. Można by zacząć od tego, że w polskich szpitalach często pacjenci nie mają możliwości porozmawiania z lekarzami na osobności, bez współsłuchaczy. Taka intymna, prywatna rozmowa jest często dla pacjenta bardzo istotna. Pacjent powinien mieć warunki aby móc porozmawiać z personelem medycznym na osobności. Ponadto takie warunki gwarantują prawa pacjenta. Przeprowadzono szereg badań na temat tego jaki wpływ mają dobre warunki w szpitalach na długość okresu leczenia. Z badań tych wynika, że dobre warunki w szpitalach mogą aż o 20% zmniejszyć ilość podawanych leków, tym samym skrócić czas leczenia. Ponadto z badań wynika, że pacjenci z bólem lepiej znosili go w salach które są dobrze oświetlone.

Niezwykle istotny wpływ ma również podział pacjentów na salach. Osoby ciężko chore często mają depresyjny wpływ na współpacjentów z którymi dzielą salę, ponieważ ci są ciągle zestresowani bólem i męką drugiej osoby.

Na szczęście światowe standardy zaczynają pojawiać się również w Polsce. Powstają ośrodki które są z pewnością przyjazne dla pacjenta. Taką placówką jest z pewnością Szpital kliniki Galena o którym można przeczytać na stronie https://klinikagalena.pl/szpital/.

Pobyt w takim szpitalu nie jest przykrą koniecznością. Pacjenci mają zapewnione bardzo dobre warunki leczenia. Niezwykle istotne znaczenie dla pacjentów ma również przestrzeganie wyznaczonych norm, a z pewnością ma to miejsce w przytoczonym szpitalu.

Ponadto ciągły proces samodoskonalenia wpływa pozytywnie na jakość świadczonych usług medycznych, jak również na bezpieczeństwo oraz satysfakcję samych pacjentów.

Troska o pacjenta przejawia się tam na każdym etapie jego wizyty. Pofesjonalna ale również przyjazna obsługa i personel szpitala powodują że pacjent czuję się w nim mniej zestresowany co pozytywnie wpływa na jego samopoczucie.

Szpital przyjazny dla pacjenta to również taki szpital który zadba o rodzinę u pacjentów przyjezdnych. Dlatego też w wymienionym szpitalu istnieje możliwość zorganizowania miejsc noclegowych w pobliskim hotelu który znajduje się około 150 m od kliniki.

Warto wejść na podaną stronę i zapoznać się z opcja opiniami pacjentów którzy korzystali z usług szpitala w klinice. Na podanej stronie można zapoznać się również z cennikiem oraz ofertą kliniki i szpitala.

Jeśli ktoś planuje wykonanie zabiegu i ma możliwość wyboru szpitala powinien dokładnie przemyśleć swoją decyzję. Wybór szpitala będzie rzutował na późniejszą szybszą bądź wolniejszą rekonwalescencję pacjenta.