Młody i atrakcyjny wygląd zawsze budził pożądanie wśród ludzi. Dzisiaj dzięki coraz bardziej zaawansowanej technologii dostępnej w gabinetach medycyny estetycznej, ludzkość jest w stanie dogonić swoje odwieczne pragnienia.

Jednym z najnowszych osiągnięć w medycynie estetycznej jest wykorzystanie lasera frakcyjnego CO2, który uznawany jest za najskuteczniejszą z metod stosowanych w laseroterapii. Poniżej udzielone zostaną odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące niniejszego zabiegu. Wskazane zostaną również zalety i przeciwwskazania z nim związane.

Jak działa laser frakcyjny CO2?

Niniejsza technologia polega na wywoływaniu kontrolowanych mikro-uszkodzeń, które sięgają w głąb skóry właściwej. Następnie przy pomocy lasera wytwarzana energia cieplna aktywuje procesy gojenia, które wspomagają syntezę zawartego w skórze kolagenu. W wyniku działania urządzenia skóra w wybranym obszarze staje się bardziej jędrna i sprężysta.

Jak długo trwa niniejszy zabieg i jak się do niego przygotować?

Zabieg wykonywany przy pomocy lasera frakcyjnego CO2 trwa zazwyczaj od 10 do 90 minut. Czas procedury uzależniony jest od wielkości obszaru poddanego działaniu urządzenia.

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, albowiem poprzedzony jest wizytą konsultacyjną, na której lekarz prowadzący przekazuje niezbędne informacje swoim pacjentom.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Jeżeli pacjent dokona serii zalecanych zabiegów, ich efekty utrzymują się nawet do 24 miesięcy. Należy jednak pamiętać o przewie między zabiegami laseroterapii, która trwa zazwyczaj od 4 do 5 tygodni.

Czy zabieg wykonywany laserem frakcyjnym CO2 jest całkowicie bezpieczny?

Z działaniem lasera frakcyjnego CO2 nie powiązano występowania działań niepożądanych. Jeżeli zabieg wykonywany jest w odpowiednich warunkach, przez właściwie wykwalifikowany personel, zdrowiu i życiu pacjenta nie zagrażają żadne niebezpieczeństwa.

Zalety lasera frakcyjnego CO2

Dzięki nowoczesnej technologii możliwe jest odmłodzenie wyglądu skóry, usunięcie zmarszczek, dokuczliwych blizn i rozstępów. Laser frakcyjny znajduje również swoje zastosowanie w procesie usuwania szpecących blizn potrądzikowych, zwężaniu rozszerzonych porów oraz w wyrównywaniu koloryty skóry. Ponadto, laser usuwa brodawki oraz inne niedoskonałości znajdujące się na skórze człowieka.

Przeciwwskazania dotyczące zabiegu

Wśród przeciwwskazań dotyczących przystąpienia do zabiegu laserem frakcyjnym CO2 możemy wyróżnić: okres ciąży i karmienia, choroby nowotworowe, aktualne lub niedawno przebyte choroby skóry, aktywną opryszczkę oraz świeże rany znajdujące się na danym obszarze skóry. Do zabiegu nie mogą również przystąpić osoby, które: przyjmują leki immunosupresyjne, leki i suplementy diety o wysokiej zawartości witaminy A oraz leki światłouczulające.

Należy przywiązać szczególną uwagę do wyboru kliniki, w której przeprowadzany będzie niniejszy zabieg. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zapoznać się z opisem znajdującym się na stronie wybranej kliniki i dokładnie przeczytać opinie dotychczasowych klientów.