Kiedy najlepiej jest wykonać depilację laserową? Takie pytanie nurtuje wiele kobiet. Nie zawsze znają ona na nie odpowiedź. Czy depilację można wykonywać latem czy może lepiej poddać się jej zimą? Jaki jest ten najlepszy okres w roku na poddanie się zabiegowi depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest metodą kiedy po zaledwie kilku sesjach na stałe można pozbyć się niechcianego owłosienia.

Dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Zabieg depilacji laserowej szczególnie polecany jest osobom które mają tendencję do wrastania włosów, również do tworzenia się stanów zapalnych. Depilacja laserowa nie tylko zadba o usunięcie niechcianego owłosienia, ale również leczy skórę. Aby uzyskać zadowalające efekty wystarczy poddać się kilku sesjom depilacji. Już po pierwszej sesji nie odrasta około 30% włosów. Z reguły wystarcza około czterech sesji depilacji aby pozbyć się włosów w stu procentach.

Przed umówienie się na zabieg depilacji laserowej warto zapoznać się z przeciwwskazaniami do tej metody depilacji.

Są to

  • nowotwory
  • ciąża
  • opalona skóra
  • przyjmowanie leków światłouczulających
  • infekcje wirusowe, bakteryjne jak również grzybicze
  • świeża opalenizna, stosowanie samoopalaczy, bronzerów
  • przyjmowanie doustnie beta-karotenu
  • włosy siwe, rude lub blond

Są to typowe przeciwwskazania do wykonania zabiegu depilacji laserowej. Należy się dokładnie przygotować do takiego zabiegu. Warto nawet na miesiąc wcześniej uzgodnić szczegóły z lekarzem, który będzie wykonywał zabieg ponieważ nawet tyle trwają przygotowania do zabiegu depilacji laserowej.

Jjeśli chodzi o przyjmowanie doustne retinoidów to nawet na pół roku przed zabiegiem należy zrezygnować z ich przyjmowania. Na miesiąc przed planowanym zabiegiem zaprzestaje się depilacji woskiem, depilatorem i na kilka tygodni przed rezygnuje się również z opalania zarówno w solarium, jak również poprzez używanie samoopalaczy.

Kiedy jest najlepsza pora aby wykonać zabieg depilacji laserowej?

Niewątpliwie najlepszym czasem na rozpoczęcie zabiegów jest jesień. Skóra, która poddawana jest zabiegowi nie może być opalona, dlatego też do jesieni uzyskana latem opalenizna zniknie. Sesje opalające są również rozłożone w czasie. Ilość zabiegów które należy przeprowadzić jest sprawą indywidualną zależną od fototypu, koloru jak również grubości włosów oraz stopnia owłosienia. Każdą z sesji przeprowadza się w odstępach czasu kilkutygodniowym (od 4 do 10 tygodni) w związku z tym cały proces depilacji laserowej może potrwać nawet pół roku. Warto więc rozpocząć depilację jesienią, tak aby na wiosnę móc już cieszyć się pięknym ciałem bez zbędnego owłosienia. Istotne znaczenie ma również to, że podczas zabiegu depilacji laserowej należy unikać ekspozycji na promieniowanie słoneczne. A jak wiadomo zimą oraz jesienią jest to zdecydowanie łatwiejsze ponieważ w naszej strefie klimatycznej słońca o tych porach roku jest mniej. Unikać promieniowania należy również przez około 4 tygodnie po całkowitym zakończeniu zabiegów. Nieprzestrzeganie tego zalecenia może powodować powstawanie oparzeń, jak również przebarwień. Warto więc tak rozłożyć zabiegi depilacji laserowej, aby rozpocząć ich wykonywanie jesienią. Pozwala to zwiększyć zarówno skuteczność jak i bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów. Zabiegi depilacji laserowej można go wykonać w Krakowie w klinice Bona-Dea. Więcej informacji można uzyskać pod adresem https://bonadea-krakow.net.pl/oferta/depilacja-laserowa/

Klinika Bona-Dea jest sprawdzonym miejscem polecanym przez wielu pacjentów.