Traumatyczne przeżycia towarzyszące każdej wizycie u stomatologa często są wyolbrzymione. Tymczasem medycyna rozwija się także w zakresie usług dentystycznych a najbardziej popularne zabiegi przeprowadzane są bezboleśnie, kompleksowo a także przy zachowaniu najwyższego komfortu pacjenta.

Dobry wybór zaoszczędzi nam nerwów

Najczęściej zrażamy się do stomatologów we wczesnych etapach życia, będąc dziećmi. Brak profesjonalnego podejścia do najmłodszych jest częstym problemem, prowadzącym w przyszłości do panicznego lęku przed każdą wizytą. Tymczasem dobry dentysta powinien wykonywać swoją pracę bezboleśnie, szybko a także skutecznie. Regularna diagnostyka z kolei prowadzi do braku konieczności stosowania najbardziej uciążliwych technik leczenia. Do tych ostatnich zaliczyć możemy owiane złą sławą leczenie kanałowe.

Rozwój na każdym kroku

Endodoncja czyli dziedzina stomatologii zajmująca się chorobami miazgi zębowej to pojęcie mało znane i rzadko używane. Każda osoba siedząca na fotelu dentystycznym miała jednak przyjemność bezpośredniego spotkania się z leczeniem kanałowym czy też słyszała opis tej metody leczenia.

Dla niektórych była to istna tortura. Długie wizyty, często niedokładność w ocenie a także wątpliwa jakość usług skutecznie wpłynęły na psychikę poszczególnych pacjentów. Dzięki rozwojowi techniki jednak, leczenie kanałowe należy dziś do przyjemnych i bezbolesnych a w niektórych wypadkach może się zakończyć na jednej wizycie.

Wszystko dzięki nowoczesnym urządzeniom, które pozwalają na skuteczniejsze leczenie. Mikroskop dający stomatologowi wgląd do wnętrza zęba czy też endometr, umożliwiający dokładny pomiar głębokości kanału sprawia, że całość zabiegu odbywa się niezwykle precyzyjnie. Odpowiednio wyleczony ząb to z kolei gwarancja długiego użytkowania (brak zastosowania leczenia kanałowego prowadzi do konieczności jego usunięcia). Dzięki mało inwazyjnej i skutecznej metodzie będziemy mogli się cieszyć z jedzenia jeszcze przez długi czas.

Odpowiedni wybór stomatologa

Zastosowanie danego sprzętu a także jego obecność nie jest jednak standardem. Tylko najlepsze kliniki mogą pozwolić sobie na wykorzystanie mikroskopu, endometru czy też nowoczesnej aparatury diagnozującej. Jeżeli chcemy zadbać o nasz komfort psychiczny podczas wizyty – musimy zdać się na profesjonalistów.

Ziętek Clinic w Krakowie to klinika stworzona z myślą o pacjentach. Bogata oferta znajdująca się na stronie http://www.zietekclinic.com/uslugi/endodoncja/ a także grono profesjonalistów sprawią, że sam proces diagnozy i leczenia przebiegnie możliwie przyjemnie a także sprawnie.

Jeżeli poczujemy niepokojące objawy takie jak ból przy gryzieniu, pulsujący i nasilający się w nocy czy też nadwrażliwość na ciepło – zimno powinniśmy natychmiast udać się do stomatologa. Szybka interwencja pomoże nam w skutecznym leczeniu a często uchroni naszego zęba przed koniecznością zastosowania skomplikowanego leczenia kanałowego. Nie warto jednak podejmować ryzyka, regularne kontrole zapewnią naszym zębom i nam odpowiedni poziom spokoju.