Zabiegi mezoterapii igłowej jak również mezoterapii rollerami czyli mikronakłuwanie skóry znane jest już w medycynie estetycznej od dawna.

Obecnie bardzo popularnym urządzeniem stał się DERMAPEN® którego zasada działania również polega na mikronakłuwanie skóry.

Na czym polega zabieg DermaPen?

Wykonując nakłuwanie skóry przy pomocy urządzenia DERMAPEN® pacjent odczuwa znacznie mniejszy komfort niż w przypadku mezoterapii igłowej. Urządzenie jest wysoce precyzyjne i cieszy się pozytywnymi efektami bez ryzyka niepożądanych skutków ubocznych.

Wraz z wiekiem skóra staje się cienka, wiotka, pomarszczona, pojawiają się zmarszczki, poszerzone naczynka. Wówczas dobrym sposobem jest wykonywanie mikronakłuć które powodują mikrouraz stymulujący skórę do samoleczenia. Uruchamiają się wówczas procesy regeneracyjne. Zabieg DERMAPEN® poprawia gęstość oraz elastyczność skóry. Stymuluje produkcję kolagenu oraz elastyny. Ponadto stymuluje fibroblasty poprzez działanie czynników wzrostu. Podczas zabiegu można odczuwać nieznaczną bolesność w obszarze nakłuć, odczuwalny dyskomfort będzie się zmniejszał z każdym dniem. Zabiegi są krótkie, a igły wykorzystywane do zabiegu są sterylne. Przez kilka dni po wykonanym zabiegu skóra jest zaczerwieniona może występować również obrzęk. Stan ten jest normalną reakcją organizmu. Wówczas pobudzane fibroblasty produkują na nowo kolagen, elastynę oraz substancje które odpowiedzialne są za nawilżenie skóry. Zaczyna się proces formowania nowych tkanek, który może trwać nawet kilka miesięcy. Dochodzi do przebudowy naprawczej dzięki czemu skóra staje się na nowo pogrubiona, zagęszczona oraz nawilżona. Efekty są zauważalne dość szybko pomimo dość długiego procesu. Zauważyć je można już po drugim bądź trzecim zabiegu w cyklu, choć niektórzy już po pierwszym zabiegu widzą pewne efekty. Sam zabieg trwa około pół godziny podczas którego wykonywane są mikronakłucia. Głowica wyposażona jest w 12 sterylnych tytanowych igieł (jednorazowych). Podczas zabiegu do skóry wprowadzane są preparaty nawilżające, odżywcze, napinające. Głębokość iniekcji jest dobierana precyzyjnie. Pozwala to na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu. Bezpośrednio po nim można wrócić do codziennych czynności. Zalecane jest jednak całkowite unikanie słońca oraz solarium przez okres 6 tygodni po zabiegu .W celu zmniejszenia po zabiegowego obrzęku zalecane jest nakładanie specjalnych preparatów kosmetycznych.

Zabieg DERMAPEN® wykonywany jest w klinice MTT Estetica w Krakowie. Warto wejść na stronę https://www.mttestetica.pl/dermapen/ i przeczytać wiele ciekawych informacji na temat zabiegu oraz urządzenia jakim jest DERMAPEN® . DermaPen to nie tylko świetny sposób na zmniejszenie oraz spłycenie zmarszczek mimicznych.

Jest on również stosowany do:

  • zmniejszenia widoczności rozstępów
  • leczenia blizn przyrosłych
  • leczenia blizn po operacjach, trądziku, po oparzeniach
  • jak również w przypadku leczenia łysienia

Tak jak w przypadku innych zabiegów zarówno przy tym zabiegu istnieją pewne przeciwwskazania. Są to choroby nowotworowe skóry, ciąża oraz karmienie piersią jak również wirusowe, bakteryjne miejscowe stany zapalne skóry.

Na podanej stronie można zobaczyć jak wygląda urządzenie DERMAPEN® oraz zapoznać się również z ceną zabiegu.