Dla kobiet istotną kwestią jest pielęgnacja twarzy. Żadna kobieta nie chce mieć skóry z niedoskonałościami. Walka z nimi przysparza niekiedy wiele trudności. Kosmetologia oferuje wiele różnych metod oraz zabiegów przy pomocy których można pielęgnować skórę. Wiele preparatów które dostępne są wyłącznie w gabinetach kosmetycznych zawiera aktywne składniki, które niedostępne są w kosmetykach sprzedawanych w drogeriach.
Jednym z zabiegów polecanych ze względu na swoją skuteczność jest infuzja tlenowa. Zabieg ten polega na wtłaczaniu substancji aktywnych w głębokie warstwy skóry. Dzieje się to przy pomocy hiperbarycznego czystego tlenu. Zabieg ten niekiedy bywa łączony z oxybrazją. Zabieg infuzji tlenowej przywraca cerze promienny blask.
Zarówno oxybrazja jak i infuzja tlenowa różni się od oczyszczania manualnego. Skóra jest poddana działaniu tlenu z solą fizjologiczną. Kosmetolog precyzyjnie dozuje strumień tlenu, który wydobywa się z dyszy pod ciśnieniem. Naskórek na skutek działania ciśnienia i tlenu delikatnie się ściera, aż uzyskane rezultaty będą zadowalające. Oxybrazja daje możliwość wykonania powierzchniowego jak i średniogłębokiego peelingu.
Infuzja tlenowa jest podobna do oxybrazji, jednak połączenie dwóch technik daje w pełni zadowalające rezultaty.
Tlen który wtłaczany jest pod skórę przy pomocy niewielkiej głowicy pobudza metabolizm komórek. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty nie wystarczy jednak wykonanie jednego zabiegu. Najlepiej polecane ejst wykonanie całej serii zabiegów. Polecane jest wykonanie chociaż sześciu zabiegów w odstępie około trzech, czterech tygodniu. Po takiej ilości zabiegów wygląd skóry z pewnością się odmłodzi. Jeśli jednak zależy na odświeżeniu i dodaniu blasku wówczas dobre rezultaty będzie widać po regularnym stosowaniu zabiegu. Wiadomo, że  tlen ma dobroczynne działanie na organizm. Warto korzystać z jego dobrodziejstw. Skóra z pewnością zyska na atrakcyjności.

Aby przygotować się do zabiegu należy oczyścić skórę z makijażu oraz wykonać delikatny peeling skóry. W trakcie zabiegu należy osłonić zarówno oczy (zakłada się specjalne okulary ochronne) oraz uszy. Podczas zabiegu odczuwać można pewien dyskomfort, jednak zabieg ogólnie zaliczany jest do bezbolesnych. Infuzję tlenową w Gliwicach wykonać można w nowoczesnych klinikach urody, które posiadają odpowiedni sprzęt oraz certyfikaty uprawniające i poświadczające posiadanie wiedzy oraz umiejętności wykonania zabiegu infuzji tlenowej.
Warto zainteresować się zabiegiem infuzji tlenowej. Osoby które miały wykonywaną oxybrazję będą z pewnością zainteresowane efektami które można uzyskać przy pomocy zabiegu infuzji. Skóra będzie jędrniejsza, zyska promienny blask, wygładzenie, odmłodzenie. Warto dla takich efektów wykonać zabieg infuzji tlenowej, zwłaszcza, że jest on bezbolesny i bezpieczny dla skóry. Informacji o tym gdzie wykonać zabieg w swoim mieście można poszukać w Internecie, na stronach renomowanych gabinetów.