W tym tekście znajdziesz wszystko co powinieneś wiedzieć na temat pakietów medycznych.
Co to są pakiety medyczne? Jest to coś w rodzaju wykupionego abonamentu dzięki któremu można uniknąć kolejek do lekarzy.
Kolejki w oczekiwaniu zarówno do lekarzy rodzinnych jak i szczególnie w oczekiwaniu do specjalistów są wyjątkowo męczące. Nie tylko trzeba stać w kolejce po numerek, ale potem nadal siedzieć pod gabinetem w oczekiwaniu na przyjęcie przez lekarza. Do specjalistów czeka się nawet kilka miesięcy. Aby uniknąć takich sytuacji powstały właśnie pakiety medyczne.
Dzięki pakietom medycznym znacznie podnosi się standard opieki zdrowotnej. Oczywiście pakiety medyczne nie są darmowe, za nie się płaci, ale dzięki temu można mieć pewność, że jakość obsługi będzie na najwyższym poziomie. Pakiety medyczne kojarzone są najczęściej z ubezpieczeniem grupowym w pracy. Prawda jest jednak taka, że taki pakiet można wykupić indywidualnie dla siebie bądź dla rodziny. Coraz więcej osób decyduje się na wykupienie takiej formy ubezpieczenia.
Co prawda najlepiej jest nie rezygnować zupełnie z tradycyjnego ubezpieczenia NFZ ponieważ w skład pakietów medycznych dosyć rzadko wchodzą takie usługi jak hospitalizacja jak również ratownictwo medyczne. Podobnie jest w przypadku ortodoncji oraz stomatologii. Warto jednak rozważyć i dokładnie przyjrzeć się oferowanym pakietom medycznym.
Oto kilka zalet pakietów:
– dużo łatwiejszy dostęp do specjalistów
-brak kolejek bądź ewentualnie dużo krótszy czas oczekiwania na wizytę oraz zabiegi.
-różnorodny zakres ubezpieczenia- wybierać można pomiędzy różnymi elementami pakietu ( od rodzaju i ilości wybranych elementów zależy ostateczna cena pakietu).
-bezproblemowy dostęp do placówek leczniczych w całej Polsce
-szybka rejestracja bez kolejek przy okienku. Większość placówek oferuje również całodobowe infolinie oraz czasami wizyty online.
– pakiety zawierać mogą również badania obrazowe takie jak RTG czy USG, ponadto badania ambulatoryjne jak również zabiegi.

To na jaki pakiet medyczny się zdecydować zależy od różnych czynników. Kluczowe znaczenie ma z pewnością wiek oraz stan zdrowia. Znaczenie ma również miejsce zamieszkania (warto sprawdzić lokalizację placówek medycznych współpracujących z ubezpieczycielem), rodzina (ma znaczenie przy obliczeniu ceny czy będzie to pakiet dla jednej osoby czy też może dla całej rodziny), oraz oczywiście cena (na którą wpływ mają elementy jakie ma zawierać pakiet.
Wybierając pakiet medyczny warto skorzystać z porównywarek pakietów online dzięki którym można z łatwością porównać oferty różnych ubezpieczycieli. Porównywarki najczęściej oferują darmowe porównanie ofert. W porównaniu wskazana jest cena, elementy jakie mogą wchodzić w skład pakietu, wybrana lokalizacja.
Dzięki porównywarkom internetowym można uniknąć dzwonienia do każdego ubezpieczyciela z osobna po to aby zapoznać się z jego ofertą. Wszystko można mieć na jednej stronie. Jest to bardzo wygodna forma po to aby porównać oferty różnych ubezpieczycieli.