Medycyna estetyczna oferuje szereg różnych zabiegów za pomocą których można poprawić wygląd praktycznie całego ciała.

Zabiegi te zmniejszają widoczność cellulitu, rozstępów, zmniejszają widoczność zmarszczek, likwidują cienie pod oczami. Jednym z takich bardzo popularnych zabiegów jest karboksyterapia w Krakowie którą można wykonać w gabinetach medycyny estetycznej.

Na czym polega zabieg karboksyterapii? Komu może pomóc a kto powinien z niego zrezygnować?

Karboksyterapia jest to terapia medycznym dwutlenkiem węgla. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Ten dwutlenek węgla jest czystym medycznym gazem, co zapewnia najwyższe bezpieczeństwo, jak również skuteczność zabiegu. W czasie iniekcji gaz wprowadzany pod skórę równomiernie rozchodzi się oraz rozszerza naczynia krwionośne dzięki temu poprawia odżywienie jak również dotlenienie tkanek. Wstrzykiwany dwutlenek węgla stymuluje procesy regeneracji tkankowej. Skóra staje się biologicznie młodsza oraz silniejsza. Dzięki powstawaniu nowych drobnych naczyń krwionośnych karboksyterapia potrafi pobudzić naturalne procesy w organizmie. Zabieg ten wywołuje lekki oraz krótkotrwały stan zapalny, umożliwiający produkcję kolagenu oraz elastyny. Już po pierwszym zabiegu rozpoczyna się proces przebudowy i trwa on do kilku tygodni po zakończeniu serii zabiegowej. Dwutlenek węgla który wstrzykiwany jest pod skórę podawany jest przez bardzo cienko igłę umieszczoną w specjalnym aparacie, dzięki czemu można regulować temperaturę, ilość oraz siłę przepływu gazu. W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać takie uczucie jak podczas wykonywania zwykłego zastrzyku. Po wykonaniu zabiegu skóra jest lekko opuchnięta. Ilość zabiegów zalecanych zależna jest od konkretnego problemu z którym przyszło się do gabinetu. Niektóre dolegliwości na przykład worki pod oczami można zlikwidować już w czasie jednej sesji, natomiast chcąc zlikwidować cellulit bądź poprawić elastyczność skóry należy na efekty zaczekać około 8 do 10 tygodni powtarzając zabieg jeden na tydzień.

Dla kogo polecany jest zabieg karboksyterapii?

Wskazaniami do wykonania zabiegu są:

  • opadające powieki
  • cienie oraz worki pod oczami
  • rozstępy
  • cellulit
  • redukcja tkanki tłuszczowej na brzuchu pośladkach i udach i ramionach oraz kolanach
  • zwiotczenie skóry po ciąży
  • wiotkość skóry na ramionach
  • zimne dłonie oraz stopy wynikające z zaburzenia krążenia
  • blizny
  • wypadanie włosów.

Po zabiegu karboksyterapii rzadko pojawiają się komplikacje tak jak obrzęk, krwiak, infekcja czy stan zapalny. Po zabiegu w miejsca iniekcji nie powinno się wcierać żadnych kosmetyków. Należy również ograniczyć aktywność fizyczną oraz w przeciągu dwóch dni nie korzystać ani z sauny ani też z basenu. Z pewnością zaletą karboksyterapii jest brak trwałych uszkodzeń skóry jak również ryzyka reakcji alergicznych, skóra również nie jest uwrażliwiona na promieniowanie UV. Po zabiegu nie wymagana jest specjalna rekonwalescencja, jednak należy mieć na uwadze to że w miejscu wstrzyknięcia gazu może pojawić się niewielki rumień, siniak bądź delikatne wybroczyny. Warto jednak wziąć pod uwagę zabieg karboksyterapii gdyż przynosi on naprawdę spektakularne efekty. Warto w internecie pooglądać zdjęcia osób przed oraz po zabiegu karboksyterapii.