Gabinetach kosmetycznych oraz gabinetach medycyny estetycznej często możemy się spotkać w takim pojęciem jak endermologia.

Co to właściwie jest to tajemnicze brzmiące pojęcie?

Jest nic innego jak masaż podciśnieniowy oddziaływujący na tkankę łączną skóry. Zabieg ten wykonuje się po to, aby wymodelować sylwetkę, wyszczuplić ją, pozbyć się cellulitu. Przy pomocy tego zabiegu można również nieco poprawić kontur twarzy.

W jaki sposób endermologia działa na nasze ciało?

Masaż podciśnieniowy wykonywany jest bardzo dużą siłą nacisku, dlatego też oddziałuje zarówno na skórę oraz podskórną tkankę łączną, w związku z tym oczyszcza, odmładza a nawet odchudza. Klientki szczególnie cenią sobie endermologię w celu likwidacji widocznego cellulitu jak również wymodelowaniu sylwetki. Dzięki temu zabiegowi organizm szybciej usuwa toksyny z organizmu jak również pozwala szybciej pozbyć się tłuszczu. Zabieg ten stymuluje do odnowy biologicznej. Wykorzystywany jest on również w celu leczenia bólów mięśniowych, pomaga przy bólach kręgosłupa, dolegliwościach reumatycznych. Jak widać jest więc to nie tylko masaż poprawiający wygląd ale również ma właściwości lecznicze. Pacjent przed zabiegiem ubiera się w specjalny kombinezon przez który wykonywany jest masaż. Masaż wykonuje się przy pomocy głowicy która sterowana jest komputerowo. Głowica składa się z ruchomych niezależnie pracujących rolek jak również komory ssącej. Podczas wykonywanego zabiegu ciśnienie sprawia że pomiędzy rolki dostaje się wciągnięty fałd skórny, który wówczas nabiera kształtów fali. Skóra jest rolowana od wewnątrz jak i na zewnątrz. Jest to dość intensywny zabieg, który trwa około 30 minut.

W jaki sposób zabieg ten powoduje poprawę elastyczności skóry?

Jest możliwe dzięki temu, że skóra która jest rozciągana pomiędzy rolkami stymuluje produkcję fibroblastów, aby te wytwarzały włókna kolagenowe, które jak wiadomo są potrzebne aby odmłodzić skórę. Endermologia wykorzystywana jest również do masażu dekoltu szyi oraz twarzy. Dzięki temu zabiegowi można uzyskać delikatniejsze kontury twarzy oraz ust, wygładzone zostaną drobne zmarszczki oraz widocznie poprawia się elastyczność oraz jędrność skóry.

Jako ciekawostkę można podać, że w trakcie zabiegu endermologii w organizmie wytwarzają się endorfiny czyli hormony szczęścia które koją ból oraz powodują uczucie zadowolenia oraz odprężenia. Dlatego też zabieg ten polecany jest do usuwania bólów mięśni zlikwidowania obrzęków, zlikwidowania bólów kolan, stóp, dłoni, pleców. Endermologia w Krakowie wykonywana jest wyłącznie w najlepszych gabinetach. Zabieg ten zyskał swoją popularność dzięki temu że jest bardzo skuteczny w zmniejszaniu obwodu ciała. Aby uzyskać najbardziej satysfakcjonujące efekty warto poddać się całej serii zabiegów. Zwykle jest o około 10 zabiegów czasami jednak potrzeba większą ilość. Endermologia wpływa również na przyspieszenie procesu detoksykacji organizmu. Jeśli ktoś ma skłonność do powstawania siniaków może takie zaobserwować u siebie w miejscu przeprowadzonego zabiegu. Osoby które mają żylaki i bardzo unaczynioną skórę mogę zaobserwować na przykład pajączki. Zabieg może mieć również negatywny wpływ na żylaki dlatego też przed zabiegiem warto skonsultować się z kompetentną osobą która doradzi czy taki zabieg może zostać wykonany. Endermologii nie stosuje się u osób które mają zapalenie żył, żylaki, dużą ilość tłuszczaków, skłonność do naczyniaków, chorobą nowotworową, przepuklinę brzuszną. Przeciwwskazaniem jest również w ciąża oraz karmienie piersią jak również przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.