Wraz z wiekiem na twarzy każdej kobiety zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki, ponieważ skóra zaczyna tracić swoją jędrność i sprężystość na skutek niszczącego oddziaływania wolnych rodników. Wiele pań już po 25 roku życia zaczyna sięgać po przeciwzmarszczkowe kremy, które pomagają nieco opóźnić proces starzenia się skóry, jednak z czasem produkty te przestają niestety działać.

W takiej sytuacji warto zdecydować się na botoks, który pomoże na jakiś czas pozbyć się zmarszczek mimicznych. Czym jednak jest botoks i co warto o nim wiedzieć?

Czym jest botoks?

Botoks to handlowa nazwa toksyny botulinowej, czyli substancji, która potocznie zwana jest jadem kiełbasianym. Wspomniany jad w naturalny sposób powstaje w zepsutych wędlinach, a jego spożycie stanowi bardzo duże niebezpieczeństwo zarówno dla zdrowia, jak i dla życia. Niezwykle ważne jest jednak to, iż wstrzykiwany w niewielkich ilościach w mięśnie nie wykazuje szkodliwego działania, a w zamian pomaga wygładzić drobne zmarszczki.

Co może zdziałać botoks?

Każda kobieta, która zdecyduje się na podskórne wstrzyknięcie toksyny botulinowej może spodziewać się likwidacji zmarszczek na czole i szyi, kurzych łapek, a także zmarszczek na dolnych powiekach oraz nad górną wargę. Na pierwszy zabieg przeciwzmarszczkowy można wybrać się nawet po 25 roku życia, jednak lepiej nieco poczekać, ponieważ zbyt częste wstrzykiwanie sobie botoksu może spowodować, iż twarz nie będzie wyglądała zbyt naturalnie.

Jak działa botoks?

Nadmierna aktywność mięśni twarzy powoduje powstawanie zmarszczek mimicznych na określonych jej partiach. W przypadku wstrzyknięcia w mięsień toksyny botulinowej nerw przestaje wysyłać impulsy do włókna nerwowego, co prowadzi do jego dezaktywacji. Efekty po wstrzyknięciu toksyny botulinowej w określone partie twarzy utrzymują się zazwyczaj przez 6 miesięcy, natomiast po tym czasie działanie preparatu zaczyna słabnąć.

Jak wygląda zabieg ostrzykiwania skóry botoksem?

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz powinien w pierwszej kolejności odtłuścić oraz zdezynfekować skórę specjalnym bezalkoholowym płynem. Niejedna kobieta obawia się tego, iż takie ostrzykiwanie twarzy jest bolesne, jednak jeśli chodzi o znieczulenie, to zazwyczaj stosuje się kostki lodu, ponieważ dyskomfort można porównać do ugryzienia komara. W przypadku zmarszczek na czole toksynę botulinową wstrzykuje się w ośmiu miejscach, w przypadku kurzych łapek zazwyczaj w trzech, natomiast jeśli chodzi o dolne powieki to w jednym lub dwóch miejscach.po zabiegu skóra powinna zostać schłodzona i posmarowana kremem z witaminą K, który ochrania skórę przed ewentualnym pojawieniem się siniaków. W przypadku wstrzykiwania w skórę toksyny botulinowej niezwykle ważne jest to, aby nie przesadzać z ilością wstrzyknięć, ponieważ można w ten sposób doprowadzić do całkowitej nieruchomości twarzy. Aby dowiedzieć się nieco więcej o samym zabiegu, warto zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie https://bonadea-krakow.net.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/azzalure-botox-toksyna-botulinowa-typu-a-2/